BRZE VESTI:

I ASK ZAJEČAR JUNIOR NAJAVLJUJE TRKE U ZAJEČARU

24.03.2014

 

ASK ZAJEČAR JUNIOR PR

 

Za 11/12 Maj 2014. zakazana je brdska auto trka u Zaječaru koja se boduje za šampionat Sportskog auto i karting saveza Srbije, a kako nam je organizator ASK ”Zaječar junior” dostavio ugovor koji su potpisali sa lokalnim vlastima  obaveštavamo trkačku javnost da ovo takmičenje sigurno ide i da počnu da se spremaju za istu. Kontaktirali smo Silviju Narodović-Opačak kako bi saznali više detalja o samoj trci.

 

1. Silvija recite nam nesto o novoosnovanom klubu, i objasnite nam razlog vašeg ulaska u organizacione vode?

Automobilski sportski klub "Zaječar Junior" je osnovan krajem prošle godine, kada je postao član Sportskog saveza grada Zaječara kao i Sportskog auto i karting saveza Srbije-SAKSS-a. Osnovni ciljevi kluba su razvoj i unapređenje auto-moto i karting sporta; okupljanje građana, dece i omladine; organizovanje treninga i takmičenja lokalnog, republičkog i međunarodnog ranga kao i učestvovanje na istim. Lično sam odrasla uz automobile, brzu vožnju i trke. Bila sam najmlađa i tada jedina devojčica koja je vozila karting trke! Moj pokojni otac je čuveni Nenad Narodović - po rođenju Zajecarac (04.12.1955.), koji je još davne 1977. mnogo pre bratovog i mog rođenja počeo da se bavi automobilizmom, tada YU relijem za šampionat Evrope, Balkana i naravno tadašnje Jugoslavije. Davne 1977.god za mog oca su u ovim krajevima mislili "ovaj je lud". Vec 1978. je sa nejakim autom od 1.200 ccm,u klasi "aždaja" do 2.000 ccm - postao prvak Srbije, a 1981. je bio prvak sa fićom i tako redom gradio bogatu karijeru. Ne postoji staza u SFRJ Jugoslaviji i Srbiji gde nisam bila i pratila sam trke ceo svoj zivot! Imam neverovatnu moralnu obavezu i koliko se zbog svega ovog radujem toliko se da tako kažem i bojim da ne obrukam svog čuvenog oca!    

 

2. Vidimo da imate podršku lokalnih organa, kome bi ste se posebno zahvalili i koliko je bilo teško dobiti podršku od grada Zaječara?

Ove godine 10-11. Maja se u našem gradu Zaječaru organizuje brdska auto trka za šampionat Srbije u automobilizmu - Nagrada Zaječara - "MEMORIJAL NENADA NARODOVICA",na stazi Vrška Čuka.  Ne mogu pronaći adekvatne reči zahvalnosti koje bih uputila gradu Zaječaru - posebno gospodinu Saši Mirkoviću-predsedniku skupštine, čovek je pravi profesionalac i izuzetan stručnjak i čovek sa kojim sam se bukvalno za 5 min dogovorila oko svega. Zahvalnost odajem i sportskom savezu grada Zaječara sa kojim imam fantastičnu saradnju i koji mi je puno pomogao. Oni apsolutno podržavaju realizaciju ove trke. Takodje bih se zahvalila Ministarstvu unutrasnjih poslova.    

 

                   

3. Ko je u klubu pored Vas zaslužan za organizovanje brdske trke, i otkrijte nam neke detalje vezane za istu. Termin, goste, direktora trke, ko Vam najviše pomaze....

Mi smo mlad klub, ovo nam je prva takmičarska sezona, a u radu mi pomoć i podršku pružaju moj brat Mario Narodovic koji se takođe bavi automobilizmom i prošlogodisnji je apsolutni šampion Srbije u automobilizmu u klasi 1.4ccm E1, kao i Miloš Brkić koji je takođe šampion Srbije u automobilizmu.         


 4. Da li će se ova trka po nečemu razlikovati od drugih i koji su ostali planovi sem ove organizacije za 2014.?

Trka koju pravimo u Maju je memorijalnog karaktera i potrudićemo se da joj damo poseban pečat,, pogotovu pošto je 1993-94 godine moj pokojni otac na istoj ovoj stazi organizovao fantastične spektakle za ljubitelje automobilizma. Tako da možete da razumete moju želju, a i da shvatite količinu odgovornosti koju sam preuzela na sebe.          Oko ove trke koja će biti obična, a ne dupla očekujem veliku pomoć od Momčila Milojkovića, dugogodišnjeg sportskog funkcionera koji će biti direktor trke. Automobilski sportski klub "Zajecar Junior" ce takođe 6-7 Septembra - za dan grada Zaječara organizovati brdsku auto trku "Velika nagrada Zaječara 2014", na istoj stazi Vrška Čuka, naravno u suorganizaciji grada Zaječara i Sportskog saveza grada Zaječara, koji će takođe podržati realizaciju i ove trke.                  

          

5. Od prošle godine kada su obnovljene trke u Zaječaru kako je društvena zajednica reagovala na iste, da li postoje planovi da se delovanje kluba proširi i na promociju bezbednosti u saobraćaju ili neku sličnu društvenu aktivnost.

Zaječar je grad koji voli sport. Zaječarci i ljudi iz ovih krajeva uopšte vole automobilizam tako da ovaj grad i naš klub imaju velike planove koji će se proširiti i na promociju bezbednosti u saobraćaju, koja nam je na prvom mestu. Već smo u pregovorima i imali smo konkretne posete eminentnih poslovnih ljudi i iz inostranstva i iz Srbije koji su prepoznali potencijal ovog kraja i žele da učestvuju u velikim projektima -koji prevazilaze lokalni karakter, kao što su izgradnja profesionalnih staza kao i karting staza i propratnih objekata infrastructure, tako da je klub tu pronašao svoje mesto. Dok se konkretno i to ne realizuje ne želim da iznosim više detalja, mada se o ovome već čulo i videlo u medijima. 


Veliki pozdrav svim ljubiteljima automobilizma Srbije i regiona. Koristim ovu priliku da Vas sve pozovem u naš grad na brdsku auto trku Nagrada Zaječara -"Memorijal Nenada Narodovica " 10-11. Maja ove godine, - Silvija Narodović – Opačak, predsednik kluba ASK Zaječar-junior

 Ime i prezime
Komentar